Mobilní operátoři

Zprávy od mobilních operátorů

T-Mobile podpoří zelené projekty neziskovek

Napsal admin • Čvc 10th, 2010 • Rubrika: T-Mobile

  • V grantovém řízení se mohou organizace ucházet o dobíjecí kupony
  • Bude rozděleno celkem 250 000 korun
  • Uzávěrka příjmu žádostí je 23. července 2010

Praha, 30. června 2010 – T-Mobile se také v letošním roce zaměřuje na podporu ekologických aktivit. Dnešním dnem proto vyhlašuje grantové řízení určené pro projekty českých nevládních a neziskových organizací, které se věnují ochraně přírody a životního prostředí. Rozdělovat se budou Twist kupony za čtvrt milionu korun.

„Věnováním finančních prostředků na telekomunikační provoz chceme dát neziskovkám impuls k rozvoji jejich především ‘zelených’ projektů. Vybudováním dostatečně širokého okruhu dárců budou schopné stát dlouhodobě na vlastních nohou,“ vysvětluje Jitka Chocová, manažerka společenské odpovědnosti
T-Mobile.

O kupony v celkové hodnotě 250 000 korun je možné žádat prostřednictvím Nadace VIA až do pátku 23. července 2010. Grantové řízení je určeno pouze organizacím pečujícím o přírodu a životní prostředí, respektive pro takto zaměřené projekty. Každý žadatel může získat maximálně kupony v hodnotě 25 000 korun. Hodnotící komise na konci srpna vybere vítězné projekty a v září pak budou kupony předány úspěšným žadatelům.

Rozvoj „zelených“ neziskovek a jejich aktivit je součástí strategie udržitelného rozvoje a ochrany klimatu, na něž se T-Mobile zaměřuje. Její součástí je například podpora aktivace elektronické faktury, díky níž získal UNICEF rovných 223 023 korun, nebo akce „Podpoř gorily s T-Mobile“ zaměřená na recyklaci mobilů v rámci hudebního festivalu Rock for People.

Jen za minulý rok darovala společnost T-Mobile na charitativní projekty 8,4 milionu korun a 594 dní práce svých zaměstnanců v rámci programu „Jeden den pro váš dobrý skutek“. Samotní pracovníci jsou v tomto směru rovněž aktivní, již popáté nominovali na podporu fondu T-Mobile projekty neziskovek či obcí, s nimiž aktivně spolupracují. Příspěvek v hodnotě dva miliony korun získalo celkem 27 organizací z celkových 113, které o grant žádaly.

Kompletní informace o grantovém řízení a formulář žádosti jsou k dispozici na stránkách www.prosvetkolemnas.cz a www.nadacevia.cz.


Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku