Mobilní operátoři

Zprávy od mobilních operátorů

Nové ceny roamingu v Evropské unii

Napsal admin • Čvc 10th, 2010 • Rubrika: T-Mobile

  • Odchozí hovory za 11,93 Kč/min, příchozí za 4,58 Kč/min
  • Textová zpráva přijde na 3,36 Kč s DPH
  • Nové limity pro data roaming

Praha, 25. června 2010 – Nové ceny za volání a SMS v zemích Evropské unie nabídne T-Mobile od 1. července 2010. Zákazníci od tohoto data zaplatí méně za příchozí a odchozí hovory i textové zprávy z 26 států EU a třech zemí Evropského hospodářského prostoru (EEA). Od července T-Mobile rovněž zavede tzv. Data roaming limity, které ohlídají útratu uživatelů za surfování po internetu v zahraničí (zejména v EU).

Odchozí hovory v zemích EU a EEA (Island, Lichtenštejnsko, Norsko) přijdou zákazníky T-Mobile na 11,93 Kč za minutu včetně DPH. Příchozí volání bude účtováno sazbou 4,58 Kč za minutu včetně DPH. Evropská regulace se rovněž dotkne i SMS – ta bude od 1. července stát 3,36 Kč včetně DPH. Tyto ceny se vztahují na ty tarifní zákazníky, kteří mají aktivované zvýhodnění EU, a všechny Twist uživatele. Ostatní služby (MMS, datové přenosy) jsou zpoplatněny podle standardního ceníku.

Z požadavků Evropské unie dále vyplývá nově povinnost zavést tzv. Data roaming limit. Jeho cílem je ochrana zákazníků před neočekávanými účty za užívání internetu v zahraničí. T-Mobile již tuto možnost zdarma nabídl všem klientům od letošního března. Od 1. července ale bude limit 1 500 Kč s DPH povinně zaveden všem uživatelům surfujícím v zemích EU a EEA.

Pokud zákazník vyčerpá 80 procent stanovené hranice, bude o tom informován prostřednictvím SMS. V případě dosažení 100 procent přestanou být datové služby dostupné. Jejich opětovné zpřístupnění si uživatel může jednoduše zajistit prostřednictvím SMS či Zákaznického centra T-Mobile. Komu by základní limit nestačil, má pro něj T-Mobile i vyšší varianty: 4 680 a 18 000 Kč s DPH.

V článku předčíslí mobilních operátorů najdete předvolby všech mobilních operátorů.

Tarifní zákazníci budou mít limity nastavené na jedno zúčtovací období, majitelé Twist karet na jeden kalendářní měsíc.

Roamingové zvýhodnění EU Ceny v Kč/min bez DPH Ceny v Kč/min s DPH
Odchozí hovory 9,94 11,93
Příchozí hovory 3,82 4,58
SMS 2,80 3,36

O společnosti

Společnost T-Mobile Czech Republic působí na českém trhu od roku 1996. K 31. březnu 2010 společnost obsluhovala téměř 5,5 milionu mobilních zákazníků.

T-Mobile nabízí mobilní služby ve standardu GSM 900 MHz a 1800 MHz, a zároveň provozuje síť UMTS. Od 1. ledna 2008 je T-Mobile poskytovatelem služby vysokorychlostního přístupu k internetu technologií ADSL a rovněž nabízí hlasové služby prostřednictvím veřejné pevné sítě elektronických komunikací. Od konce roku 2009 Společnost rozšířila nabídku také o služby ICT.

Od svého založení společnost klade důraz na kvalitu nabízených služeb, vynikající péči o své zákazníky a korektní chování k obchodním partnerům, zaměstnancům a životnímu prostředí. T-Mobile je mimo jiné držitelem ocenění VIA Bona 2009 za zapojování zaměstnanců do dárcovství a dobrovolnictví.

T-Mobile je členem mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom. Zákazníci díky mezinárodnímu zázemí mohou v zahraničí počítat s dostupností služeb, na něž jsou zvyklí z domova, či využít jednotné a velmi výhodné ceny za volání.

Další informace o společnosti: www.t-press.cz nebo www.t-mobile.cz.


Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku